19′ Rack mount fiber optic distribution frame (ODF) 1U-24-SC-S

Информација за продуктот:

19 решетката монтирање со оптички влакна дистрибуција рамка ,1U-24-SC, определени да бидат инсталирани во 19 инчен кабинети на оптички телекомуникациски мрежи, во CATV опрема соби и мрежна опрема соба.

ODF 19 решетката монтирање помага да се поврзете со оптички кабли, продолжи, и соодветно управување со кабел, кој обезбеди сигурна заштита и долг период на животот користење на FTTX мрежи.

ODF 1U-24-SC можат да се сместат до 24 од влакна основни врски база на редовна SC / APC, МЗ / двострано, SC / UPC видови на далноводи жици и оптички влакна адаптери.

24 пристаништа на оптички влакна печ-панели се достапни во палета на производи Jera е FO со пред-собраа адаптери, како и.

 

Technical specification:

 

тип

димензии

адаптери

сплетка фиока

колибри

дебелина на материјалот

Тежина

1U-24-SC

490x340x45

24 SC, LC

12 влакна

4, diameter12-17 mm

1.3 mm

3.4 kg

 

Оптички влакна разделник (ODF) За 19 "Rack Mount, 1U-12-SC се направени челик, обоени со специјални, што гарантира долг период на внатрешна употреба и ладење. Кабинетот монтирани тип на инсталација е направено од страна на 4 поцинковани завртки. ODF 1U-24-SC има 12 фиоката влакна за термосвиваеми цевки.

Овој 19 решетката монтирање со оптички влакна дистрибуција рамки има 3 променливи faceplates адаптери сопственикот, со цел да се реплицираат во Кометал и ФК конектори тип, ако е потребно.


детали за производот

Тагови производ

Jera нуди поголемиот дел Завршено палета на производи на пасивни додатоци оптичка мрежа, за изградба на мрежата во согласност со FTTX технологија. Такви додатоци како што се: Fiber Optic плитка ,Fiber Optic адаптер ,ракавите заштита Термосвиваеми сплетка ,оптички влакна печ кабел ,оптички влакна поени ,Фибер оптички сплетка Затворачи FTTH зависници прстиња ,Долу доведе прстиња,нерѓосувачки бенд челик и токи тензија прстиња ,зависници кабел прстиња , pole brackets, закотвување и суспензија прстиња ,кабловска гасена складирање

Ние нудиме најпознатите заврши пасивна оптичка дел од FTTX апликации со висока стапка на модуларност и скалабилност.

Jera offers to customers high quality and good price fiber optic cable products. Feel free to inquire about this ODF price.

Добредојдовте да контактирате со нас!
 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете срце

  Поврзани производи

  :

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете знаме

  WhatsApp Online Chat !