ADSS кабел човек зафат JS

Информација за продуктот:

Врши ќорсокак човек зафат, ЈС were developed to grip the ADSS fiber optical cable while construction of internet network lines on wood poles or concrete towers, as analog of classical wedge tension clamps. ADSS cable in applied in telecommunications, and our distribution dead ends are depended by telecom distribution and network construction companies.

ADSS настапувано жица човек зафат, ЈС беа направени од топло поцинкувани челични, ASTM A475 стандард на жица прачка.

ADSS distribution dead ends guy-grip do not require any tool for installation and can be mounted on оптички кабел, directly. Overhead ADSS dead end JS type do not require and protective rods or side splices, it can be installed straight on the fiber cable jacket.

Конфигурацијата на ADSS настапувано менгеме се пресметува со цел минимизирање на загубите вметнување на светлосен сигнал. Покрај тоа, нашата компанија е истражуван многу сорти на спирален тензија костец и ние сме во состојба да одговара на нашата жица формирана мртви краеви на вашата големина ADSS кабел, според својата работа оптоварување и надворешниот дијаметар.

 

Работа оптоварување на кабелот (кршење оптоварување), kN

ADSS кабел големина, mm

Напрсток, може да се примени на оптоварување напон

конфигурација жица

Должина, mm

код на боја

Тежина, kg

1 (2)
2 (3,5)
3 (5)
4 (7)
5 (9)
6 (10)
7 (12)
8 (14)
9 (15)

5,0 / 5,6

без

САД-1 (1-7 kN)
UT-05 (1-7 kN)
UT-1 (5-10 kN)
UT-3 (12-15 kN)

Утврдени во согласност со кабел работна оптовареност

Утврдени во согласност со кабел работна оптовареност

црвена

Утврдени во согласност со кабел работна оптовареност

5,7 / 6,5

жолта

6,6 / 7,4

црна

7,5 / 8,4

портокал

8,5 / 9,4

Браун

9,5 / 10,5

бела

10,6 / 11,6

сина

11,7 / 12,8

зелена

12,9 / 14,1

црвена

14,2 / 15,6

жолта

15,7 / 17,3

црна

17,4 / 19,1

портокал

19,2 / 20,9

Браун

 21 / 22,8

бела


детали за производот

Тагови производ

Jera образувам линија е способен да се прилагоди ADSS врши во согласност со спецификација на ADSS кабел, како и, или развој на нови производи за точната големина кабел во 7 дена.

Нашите целата спирала формирана жичани производи се тестирани и заверена со цел да ги задоволи барањата на нашите клиенти.

Jera предизолирани има полн спектар на опрема за тестирање за да продолжите на тест тип на спирален линија на производи, предизолирани човек зафат мртви краеви.

Ние се фокусира на квалитет и комплетен спектар на челик формирана човек костец, која вклучува: ADSS дистрибуција мртви краеви , Strand човек костец ,суспензија костец ,галванизиран страна вратоврска челик ,се намали жица мртви краеви ,двојни врски ,изолатор врвот врски ,оклоп прачки , full tension splices, thimbles, pole fittings (anchor shackles, ball eye), формирана жица додатоци , motion control damper etc.

Добредојдовте да не контактирате


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете знаме

  Поврзани производи

  :

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете дрво

  WhatsApp Online Chat !