Сидро држач CA-1500

Информација за продуктот:

Low voltage ABC anchor bracket made of aluminum alloy, developed to be used on wooden, metal or concrete poles. Mostly installed in LV-ABC line with anchor clamps for main cables by 2 stainless steel band (20 mm) or 1 bolts 14, 16 mm diameter.

Нисконапонски ABC линија се врши со две тензии менгеме Па 1500.

Собранието ги помина тестовите за напон, тест тензија. Операција искуство со температури кои се движат од -60 ° C до + 60 ° C, тест, тест возење на велосипед на температурата. Сите загради ги исполнува критериумите на НФ C 33042 и EN 50-483

Квалитет на овој низок напон додатоци е докажано од страна на нашите конектори

клиенти.

Аналози: CA 1500, CS 1500, CS 1500 F, CS 10, CS10.3

Technical specification:

тип MBL, kN Тежина, kg       материјал
CA-1500150,175легура на алуминиум

детали за производот

Тагови производ
 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете знаме

  Поврзани производи

  :

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете автомобили

  WhatsApp Online Chat !