Капка жица прицврстување D2

Информација за продуктот:

FTTH пад менгеме D2 наменета за суспензија или тензија круг или стан FTTH оптички кабелили капка жица кабел во FTTX изградба или телефон капка жици. FTTH менгеме D2 се применува отворено на патишта со кратки спојува до 50 mm.

FTTH пад менгеме е многу лесен за инсталација, и тоа не бара дополнителни алатки, рачен прилагодени метал S-кука овозможува едноставна инсталација на крос-рака или суспензија голема заграда и FTTH куки, како и.

FTTH пластични менгеме D2 има пластичен клип, за вториот круг и со рамен кабел големини дијаметар 2,5-5 мм или големини 2 * 5 мм, кој ги опфаќа повеќето популарни се движи на отворено кабли FTTH. пластични клипот обезбеди одлична придржување со кабел и се осигура сигурна фиксација.

 Техничка спецификација:

Код на производот

кабел големина, mm

MBL, kN

Тежина, kg

D2

Тркалезна 2-5,

Стан 2 * 5

0,5

0,04

 

Материјали: УВ отпорни термопластични, метал S-кука.

Аналози: DS2, GKN, DW-1070

Fiber Optic кабел суспензија Стеги и FTTH кабел додатоци се достапни одделно или заедно како собранието. прстиња суспензија FTTH пластични Jera е биле тестирани и заверена со цел да ги задоволи барањата на нашите клиенти.

Ние се фокусира на квалитет и комплетен спектар на FTTH кабел стеги и разни додатоци капка кабел. Добредојдовте да не контактирате


детали за производот

Тагови производ

FTTH пад менгемеD2 висок квалитет, ниска цена. D2 клешта за суспензија или тензија круг или рамен FTTH оптички кабел.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    :

    WhatsApp Онлајн Chat!