Drop Wire Clamp D2

Информација за продуктот:

FTTH пад менгеме D2 наменета за суспензија или тензија круг или стан оптички кабел FTTH влакна или намали жица кабел во FTTX изградба или телефон капка жици. FTTH менгеме D2 се применува отворено на патишта со кратки спојува до 50 mm.

 

FTTH пад менгеме е многу лесен за инсталација, и тоа не бара дополнителни алатки, рачен прилагодени метал S-кука овозможува едноставна инсталација на крос-рака или суспензија голема заграда и FTTH куки, како и.

 

FTTH пластични менгеме D2 има пластичен клип, за вториот круг и со рамен кабел големини дијаметар 2,5-5 мм или големини 2 * 5 мм, кој ги опфаќа повеќето популарни се движи на отворено кабли FTTH. пластични клипот обезбеди одлична придржување со кабел и се осигура сигурна фиксација.

 

тип

кабел големина, mm

MBL, kN

Тежина, kg

D2

Тркалезна 2-5,

Стан 2 * 5

0,5

0,04

 

Материјали: УВ отпорни термопластични, метал S-кука.

Аналози: DS2, GKN, DW-1070


детали за производот

Тагови производ

Fiber Optic кабел суспензија Стеги и FTTH кабел додатоци се достапни одделно или заедно како собранието. Прстиња суспензија FTTH пластични Jera е биле тестирани и заверена со цел да ги задоволи барањата на нашите клиенти.

 

Ние се фокусира на квалитет и комплетен спектар на FTTH кабел стеги и разни додатоци капка кабел. Добредојдовте да не контактирате


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете дрво

  Поврзани производи

  :

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете Куп