Капка жица прицврстување H15

Информација за продуктот:

Сидро менгеме H15 ,исто така, повика рамен кабел менгеме, е наменет да се користи со круг или стан ADSS и FTTH кабли. Во споредба со ODWAC-22, ваков тип има кука, која се поедностави процесот на поставување на инсталации овозможува на затворени диск куки, стр Оле загради и други капка жица опрема и хардвер.

Капка тензии менгеме е опремен со двојно страна клин, за вториот круг и за плоснат кабел за тоа.

Капка стегач H15 е направен од УВ отпорни полимер и галванизиран челик кука.

FTTH менгеме H15 може да се набави одделно или заедно како собранието со други потребни FTTH кабелски приклучоци, кои се во Jera FTTH палета на производи .

тип

 кабел големина, mm

 MBL, kN

 Должина, mm

 Тежина, kg

H15

2-4 круг

рамен (5-8) * 2

0.50

200

0,042


детали за производот

Тагови производ

Други жица прстиња оптички влакна пад се лесно да ги собереш според механичка отпорност и дијаметар на жица на гласник кабли. Капка жица закотвување стеги може да се инсталира во ќорсокак, двојно мртви завршува кабел правци мрежа. Оптички капка кабел прстиња дизајн овозможува да издржи доволно оптоварување без кабел лизга и оштетување.

Сите собранија помина тестовите за издржливост, работење искуство со температури од - 30 ° C до +50 ° C, тест, тест возење на велосипед температура, стареењето тест, тест отпорност на корозија и др

Аналози: H15, ODWAC-22, ODWAC-15 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете дрво

  Поврзани производи

  :

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете срце