Капка жица прицврстување H15

Информација за продуктот:

Сидро CLA пц H15, исто така наречен рамен кабел менгеме или намали жица менгеме, е наменет да се користи со круг капка кабли или стан ADSS и FTTH кабли со оптички влакна до дома. Во споредба со ODWAC-22 менгеме , ова оптички кабел клешта има кука, која се поедностави процесот на поставување на инсталации овозможува на затворени диск куки, пол загради и други капка жица опрема и хардвер.

Капка тензии менгеме е опремен со двојно страна клин, за вториот круг и за оптички влакна кабли за тоа.

Капка стегач H15 е направен од УВ отпорни полимер и галванизиран челик кука.

Сите поврзани со воздушни FTTH градежни производи кабелска линија како капка кабел прстиња, оптички престанок кутии итн се достапни во палета на производи Jera е.

FTTH менгеме H15 може да се набави одделно или заедно како собранието со други потребни FTTH кабел фитинзи.

Техничка спецификација:

 

тип

 кабел големина, mm

 MBL, kN

 Должина, mm

 Тежина, kg

H15

2-4 круг

рамен (5-8) * 2

0.50

200

0,042


детали за производот

Тагови производ

Други жица прстиња оптички влакна пад се лесно да ги собереш според механичка отпорност и дијаметар на жица на гласник кабли. Капка жица закотвување стеги може да се инсталира во ќорсокак, двојно мртви завршува кабел правци мрежа. Оптички капка кабел прстиња дизајн овозможува да издржи доволно оптоварување без кабел лизга и оштетување.

Сите собранија помина тестовите за издржливост, работење искуство со температури од - 30 ° C до +50 ° C, тест, тест возење на велосипед температура, стареењето тест, тест отпорност на корозија и др

Аналози: H15, ODWAC-22, ODWAC-15  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    :

    WhatsApp Онлајн Chat!