Капка жица прицврстување ODWAC-22

Информација за продуктот:

Drop wire clamp, also called flat cable clamp or ftth tension clamp can be used with telephone пад на жица кабел и оптички кабел во FTTH, FTTX, FTTB решенија. Пад жица Jera е стеги претежно се користат во телекомуникациите.

Drop wire clamp is equipped with perforated shim, which increase the tension load on drop wire.

Нерѓосувачки челик жица кауција овозможува инсталации на ODWAC антенскиот кабел клешта за зградите, столбови, влакно со погон на куки, пол загради, СС куки и други капка жица опрема и хардвер. Тоа може да биде испорачана одделно или заедно како собранието со FTTH-стегач.

Капка жица закотвување стеги и да го испуштите жица монтажа делови се достапни во палета на производи Jera е. Fiber Optic кабел Стеги се лесно да ги собереш според механичка отпорност и дијаметар на FTTH оптички кабел.

 Технички specificaton

 

Код на производот

 кабел големина, mm

 MBL, kN

 Должина, mm

 Тежина, kg

  ODWAC-22

6 x 13

1.20

220

0.040


детали за производот

Тагови производ

 

Сите собранија помина тестовите за издржливост, работење искуство со температури од - 60 ° C до +60 ° C, тест, тест возење на велосипед температура, стареењето тест, тест отпорност на корозија и др

 

примена:

За инсталација стави антена кабел жица пад во лушпа менгеме е. Место дел на тензии менгеме на врвот на оптички влакна или телефонски кабел со кренати втиснување, против кабел. Ставете клин во школка. Инсталирајте го кауција жица на пад жица кука и се фиксира во школка.

Материјали: нерѓосувачки челик или тело и жица кауција алуминиум капка жица за прицврстување на

Капка жица закотвување стеги може да се инсталира во ќорсокак, двојно мртви завршува кабел правци мрежа.

Оптички капка кабел прстиња дизајн овозможува да издржи доволно оптоварување без кабел лизга и оштетување.

материјали од нерѓосувачки челик гарантира долго време на употреба. Полн нерѓосувачки челик или пластика библиотеки се достапни.

Како FTTH менгеме фабрика Jera е во состојба да произведе овој ODWAC ,телекомуникациски менгеме од метал и алуминиум, по барање на клиентите. Ние, исто така имаат соодветни за ODWAC, FTTH пол додатоци.

Капка стегач s и оптички влакна кабел загради се достапни одделно или заедно како собранието.

Аналози: ODWAC, ODWAC XL, FHD-ACC-CLMP910

 

  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    :

    WhatsApp Онлајн Chat!