Fiber Optic Дистрибуција кутија 8 јадра FODB-8А

Информација за продуктот:

FTTH оптички влакна приклучната кутија FODB-8A е развиена за да се користи во FTTH решение за телекомуникации да го прекине или дистрибуира кабел снабдување на оптички влакна кабли, далноводи жици, плитка жици во согласност со капацитетот на влакна престанок кутија. За да се поврзете на последната милја корисници. FODB-8A може да се примени во згради, FTTH плакари, столбови, ѕидови.

Клучни карактеристики:

1. Многу уникатен дизајн на сплетка послужавник и опрема им овозможува на овој престанок кутија телекомуникациски бидат соодветни за PLC трупци, SC адаптери влакна, а 12 ракави заштита сплетка. Сите овие додатоци оптички мрежа може да се поправат во внатрешноста на кутијата на FTTH.

2. Од нерѓосувачки челик врски на полето влакна овозможуваат фиксирање фидер кабел со различна големина, без лизгање.

3. пластични закачалки на телекомуникациски кутија овозможи фиксирање хранење влакна од најлон врски.

4. оптички влакна кутија има три транзит влезови, кои не се бара да се намали или да го прекине оптички кабел пред инсталација.

5. FTTH престанок кутија, FODB-8A има 12 порти кои ги обезбедува инсталацијата од една до десет оптички капка жици.

6. дистрибуција FTTH кутии се направени од ABS, PVC, кои гарантираат влажни, прав доказ и надворешна употреба или за внатрешна употреба.

7. монтира на ѕид тип на инсталација е направено од страна на 4 поцинковани завртки на 18 * 4 големина.

8. HTTB има 2 држачи за користење нерѓосувачки челик бенд.

9. Оптички престанок кутии содржи држачи за фиксирање кабел жица.

10. Не земјата уред. Анти-вандал, која е опремена со брава и клуч.

Техничка спецификација:

Код на производот

димензии

адаптери

колибри

Влез излез

материјал

FODB-8А

210x195x55

8 + 2 SC

3, транзит

Во - 3 од макс Кол 17 милиметри,

Надвор - 8 од макс Кол 3 mm и максимум 1 Кол 10 mm

ABS

престанок кутија Димензии на влакна се 210x195x55, што е доволно широк за радиус на свиткување соодветни влакна. Светлина и пријатен изглед, кутија има сила механичка заштита и лесно одржување. Обезбедува лесен корисниците пристап или пристап до податоци врз основа на FTTH.

Jera нуди поголемиот дел Завршено палета на производи на пасивни додатоци оптичка мрежа, за изградба на решение FTTX. Такви додатоци како што се: Оптички кабел, ракавите заштита сплетка, оптички адаптер, оптички кабел, оптички влакна затворање, FTTH зависници прстиња, олово прстиња, бенд и токи,  тензија прстиња , итн

Аналози: GJS-X30, HTTB-X30, HTTB-x30B

примена:

хранење кабел влез оптички влакна во полето за оптички влакна од дното. дијаметар фидер не треба да надминува 17 мм. Потоа, разгранување пад жица или далноводи жици и кабли кабел поврзете со фидер кабел со оптички влакна SC адаптери, или ракавите заштита сплетка и управување од оптички терминирани полето од активна или друга единица оптичка мрежа.

Овде можете да најдете  се што некогаш сте сакале да знаете за оптика за да имаат повеќе знаење.


детали за производот

Тагови производ

  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    :

    WhatsApp Онлајн Chat!