FTTH оптички дистрибуција штекер ODP-02

Информација за продуктот:

FTTH оптички приклучок, исто така, повика точка оптички влакна има две пристаништа, кој им овозможува инсталација на една или две оптички влакна адаптери, врз основа на Кометал оптички влакна тип.

На ODP-02M има метален држач за хранење печ кабел или кабел на оптички влакна, што го олеснува процесот на инсталација. кабел на оптички влакна ќе биде цврсто фиксна внатрешноста на капка приклучок жица.

FTTH faceplate се направени од ABS пластика. Затворен монтира на ѕид тип на инсталација е направено со 2 поцинковани завртки од 25 * 4 големина.

Димензиите на крајниот корисник оптички кутија се 86 * 86 * 22 е доволно широк за соодветен влакна кабел радиус на свиткување потребно сплетка послужавник, светлина и пријатен изглед, има сила механичка заштита.

Обезбедува слободен пристап на корисниците или пристап до податоци врз основа на FTTH технологија

 

тип

димензии

адаптери

материјал

ODP-02

86 * 86 * 22

1 SC

ABC

 

 


детали за производот

Тагови производ

примена:

оптички кабли, далноводи жици или кабел кабли влез во оптички ѕид излез од дното. Потоа, кабловска води од полето на крајниот корисник терминирање на активната опрема.

Jera нуди сите престанок кутии FTTH оптички влакна, со сите потребни FTTH и PON додатоци: Fiber Optic кабел, оптички адаптер, за заштита ракав, оптички влакна печ кабел, оптички влакна сплетка затворање, Капка жица прстиња, долу доведе прстиња, пол загради, пол ленти, закотвување и суспензија прстиња, кабловска складирање гасена, итн Ние нудиме најпознатите заврши спектар на пасивни додатоци оптичка мрежа.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете авион

  Поврзани производи

  :

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете срце