FTTH оптички дистрибуција штекер ODP-02

Информација за продуктот:

FTTH оптички приклучок, исто така, повика точка оптички влакна има две пристаништа, кој им овозможува инсталација на една или две оптички влакна адаптери, врз основа на Кометал оптички влакна тип.

The ODP-02M has metal mount for feeding patch cord or optic fiber cable, which facilitates the installation process. Fiber optic cable will be tightly fixed inside of drop wire socket.

FTTH faceplate се направени од ABS пластика. Затворен монтира на ѕид тип на инсталација е направено со 2 поцинковани завртки од 25 * 4 големина.

Димензиите на крајниот корисник оптички кутија се 86 * 86 * 22 е доволно широк за соодветен влакна кабел радиус на свиткување потребно сплетка послужавник, светлина и пријатен изглед, има сила механичка заштита.

Обезбедува слободен пристап на корисниците или пристап до податоци врз основа на FTTH технологија

 

тип

димензии

адаптери

материјал

ODP-02

86 * 86 * 22

1 SC

ABC

 

 


детали за производот

Тагови производ

примена:

оптички кабли, далноводи жици или кабел кабли влез во оптички ѕид излез од дното. Потоа, кабловска води од полето на крајниот корисник терминирање на активната опрема.

Jera offers all the FTTH fiber optic termination boxes, with needed FTTH and PON accessories: Fiber Optic Pigtails, Fiber Optic адаптер , Protection Sleeve, Fiber Optic Patch Cord, Fiber Optic Splice Closure, Drop wire clamps, Down lead clamps, pole brackets, pole banding, Anchoring and Suspension clamps, cable slack storage, etc. We offer most completed range of passive optical network accessories.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете срце

  Поврзани производи

  :

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете клучни

  WhatsApp Online Chat !