Изолиран пирсинг конектор, ZOP-52 (1.5-16 / 16-150)

Информација за продуктот:

Изолација пирсинг конекторсе користи со низок напон ABC кабли изолирани со алуминиумски проводници до 6 KV.

Следните IPC има поширок спектар на апаратот од IPC други Jera е.

Овој приклучок е многу издржлив и лесен за инсталација во воздух во комплет линии, улично осветлување и згради. Не бара силиконски лубрикант, водоотпорни.

Погодно за главната или филијала проводници со алуминиумски или бакарни жици, кои се применуваат во надземни инсталација, при низок напон претплатникот сврзното.

 

Технички spefication:

 

Код на производот

Главната линија, mm2

Гранка линија, mm2

Затегнување, N * m

Тежина, kg

ZOP-52

16-150

1.5- 16

9

0.06

 


детали за производот

Тагови производ

Инсталација на овој низок напон конектор е многу лесно, бидејќи на долната страна на клин, кој е погоден за фиксација со клуч.

Низок напон изолација пирсинг конектори  поминаа тестовите во согласност со EN 50483, работење искуство со температури од - 60 ° C до +60 ° C, тест, тест возење на велосипед температура, стареењето тест, тест отпорност на корозија и др

IPC се направени од УВ отпорни термопластични, има калај опфатени заби, и нерѓосувачки челик хардвер

Нашите клиенти се покажа висок квалитет на овој LV ABC монтирање.

 

Други пирсинг конектори и нисконапонски кабелски приклучоцисе достапни одделно или заедно како собранието.

Jera е сигурен снабдувач за додатоци низок напон линија. сет на кабловска инсталација за LV ABC изградба вклучува: изолирани пирсинг конектор, тензии менгеме, држач тензија, пол кука, суспензија стегачот суспензија заградата, услуга или airdac менгеме, монтажа на ѕид, кабелски папучи и конектори, нерѓосувачки бенд челик, нерѓосувачки челик токи, и АБЦ алатки.

Ние имаме целиот комплет на кабелски прибор за оваа потреба.

Добредојдовте да не контактирате за повеќе информации


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    :

    WhatsApp Онлајн Chat!