Изолиран пирсинг конектор ZOP-52

Информација за продуктот:

Изолација пирсинг конектор се користи со низок напон ABC кабли изолирани со алуминиумски проводници до 6 KV.

Следните IPC има поширок спектар на апаратот од IPC други Jera е.

Овој приклучок е многу издржлив и лесен за инсталација во воздух во комплет линии, улично осветлување и згради. Не бара силиконски лубрикант, водоотпорни.

Погодно за главната или филијала проводници со алуминиумски или бакарни жици, кои се применуваат во надземни инсталација, при низок напон претплатникот сврзното.

 

тип

Главната линија, mm2

Гранка линија, mm2

Затегнување, N * m

Тежина, kg

ZOP-52

16-150

1.5- 16

11

0.06

 


детали за производот

Тагови производ

Инсталација на овој низок напон конектор е многу лесно, бидејќи на долната страна на клин, кој е погоден за фиксација со клуч.

Низок напон изолација пирсинг конектори  поминаа тестовите во согласност со EN 50483, работење искуство со температури од - 60 ° C до +60 ° C, тест, тест возење на велосипед температура, стареењето тест, тест отпорност на корозија и др

IPC се направени од УВ отпорни термопластични, има калај опфатени заби, и нерѓосувачки челик хардвер

Нашите клиенти се покажа висок квалитет на овој LV ABC монтирање.

 

Други пирсинг конектори и нисконапонски кабелски приклучоцисе достапни одделно или заедно како собранието.

Jera е сигурен снабдувач за додатоци низок напон линија. Сет на кабловска инсталација за LV ABC изградба вклучува: изолирани пирсинг конектор, тензии менгеме, држач тензија, пол кука, суспензија стегачот суспензија заградата , услуга или airdac менгеме, монтажа на ѕид, кабелски папучи и конектори, нерѓосувачки бенд челик, нерѓосувачки челик токи, и АБЦ алатки.

Ние имаме целиот комплет на кабелски прибор за оваа потреба.

Добредојдовте да не контактирате за повеќе информации


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете знаме

  Поврзани производи

  :

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете клучни