Изолиран пирсинг конектор, ZOP-57 (25-95 / 25-150)

Информација за продуктот:

Изолиран пирсинг конектор ZOP-57, исто така, повика IPC, се наменети да го разгрануваат на изолирани услуга електрична линија од главните електрични линија, без сечење на јакна на главниот кабел.

Клучни карактеристики:

1. Овој тип на  Изолација пирсинг менгеме  е многу издржлив и лесен за инсталација.

2. Површина на користење е многу широк, најмногу во воздушни комплет проводници линии, улично осветлување и згради.

3. Не силиконски лубрикант е потребно

4. Голем спектар на големини на проводник применуваат.

5. Материјал на проводници: алуминиум или бакар

6. Лесна инсталација, со хексадецимален поддршка на долната страна на IPC

7. Изработени од УВ отпорни полимер, од нерѓосувачки хардвер челик, алуминиум shearhead навртката.

Сите собранија помина тестовите за издржливост, работење искуство со температури од - 30 ° C до +50 ° C тест,  dielectrical тест напон во вода, тест возење на велосипед температура, стареењето тест, тест отпорност на корозија и др

 

 Техничка спецификација:

Код на производот

Главната линија, mm2

Гранка линија, mm2

Вртежен момент, N * m

Тежина, kg

ZOP-57

25-150

25-95

16

0,085

 

Аналози: P3X-95, P4X-150, SLIW57, TTD 151 FJ, TTD 171 FJ, P 640, ОР-95, 640 N, P 70

Водонепропустлива ABC изолација пирсинг конектор може да се инсталира со LV ABC кабли изолирани со неутрален гласник жица и самохрани 4 јадра кабелски систем. Применета горе, ZOP-57 може да се изолирани на нисконапонски кабел направени од алуминиум или бакар материјал. Нисконапонски кабел конектор ZOP-57 може да се користи за кабловска линии до 1000Vac (1000 V).

Нисконапонски приклучок ZOP-57 може да се набави одделно или заедно како собранието со други потребни нисконапонски кабелски приклучоци, сидро прстиња, суспензија прстиња, LV загради, куки кои се во Jera LV ABC фитинзи асортиман на производи. Други индиректни оптички кабел фитинзи се лесно да ги собереш според механичка отпорност и дијаметар на жица на гласник кабли. Закотвување стеги  може да се инсталира во ќорсокак, двојно мртви завршува кабел правци. Прстиња услуги дизајн овозможува да издржи доволно оптоварување без кабел лизга.


детали за производот

Тагови производ

 

 

 
  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    :

    WhatsApp Онлајн Chat!