Дистрибуција на електрична енергија опрема

системи за електрично поврзување Jera се развиени за подобрување на сигурност, перформанси, заштеда на трошоци на сите дистрибуција на електрична енергија мрежа.

Jera нуди единствена кабелски производи кои се вклопуваат во различни системи со низок и среден напон врска врз основа на голи или изолирани проводници, над земјата (горе) и подземни апликации.

Палета на производи на дистрибуција на електрична енергија вклучува:

* Низок напон ABC додатоци кои се применуваат во низок напон линија надземни решенија за различни низок напон АБЦ (Воздушната комплет кабел).
* Среден и висок напон кабелски прибор кои се применуваат во среден напон надземни линија решенија
Jera извоз на решенија и уверени пакет производи да се задоволат различните барања на клиентите: области на употреба, температурата, загадување, влажност и други климатски и географски услови, и перформанси и цена за заштеда на .

А широк спектар на НН ABC додатоци и средни додатоци напон, како што се забравена конектори, забравена кабел папучи, поправка ракавите, закотвување и суспензија прстиња, суспензија делови за МВ линии, сокет clevis и исправен окови, clevis топката око, стеги услуга за LV-ABC линии, airdac стеги, изолација пирсинг конектори, клин конектори, Мило ми е конектори, стегање конектори и папучи, нерѓосувачки ленти челик, токи и заштита уреди, влечење опрема за низок напон ABC линии, пол прибор итн целосно да ги задоволи побарувачката на сигурен производ пакет од нашите клиенти.

Сите од нив биле тестирани во соработка со електрична енергија компании, со цел да ги задоволи локалните прописи и национални стандарди на нашите клиенти.

Секој ден ние сме подобри нашата галантерија е да се постигне со новите предизвици на глобалниот пазар на електрична дистрибуција.

123456Следна> >> Страница 1/12

:

WhatsApp Онлајн Chat!