Забравена алуминиум спојките

Jera линија фитинг соработка., Ltd е производител на CLB кабелски стопи за енергетски кабли и надземни водови.
Нашите механички забравена кабелски стопи (други повика папучи конектори) беа развиени за дистрибуција на електрична енергија на далноводи од 1-36 kV.

Забравена кабелски папучи се погодни за алуминиум и бакар и бакарни кабли, со различни големини и различни структури како жици заглавувам диригент, цврсти, круг, со кабел диригент 4 големини за да се 300 mm2.

Jera ги проучувал огромен спектар на низок, среден и висок напон кабел зглобовите, и со различни собранија и метод на работа. Имаме воспоставено најпогодни кабел шавови додатоци заради престанок и поврзување на далноводите. Областа на користење: стоки, индустриски изградба, метрото, железнички пруги, електрични завршетоците кутии и кабинети, подземни затворачи кабел.

Ние произведуваме смолкнување кабел главата дршките од висока јачина, отпорност на корозија алуминиум материјали, со калај позлата. Двоен вртежен момент зони на алуминиумски завртки гарантира сигурни електрично поврзување за различни дијаметри на кабли, и отсуството на критичка отпор.
Сите електрични кабли спојките беа тестирани во согласност со националните и EN 50483 барања за тестирање.

Добредојдовте да контактирате со нас да имаат повеќе детали, ние би сакале да ви понуди најмногу Завршено палета на производи на механички алуминиумски кабел папучи.
Ние се фокусира на клиент и алуминиумски кабел папучи можат да се менуваат во зависност од вашите барања за да се направи вашата електрична врска дистрибуција повеќе сигурен.

12Следна> >> Страна 1/2

:

WhatsApp Онлајн Chat!