Клин deadend прстиња

Висок напон кабел клин deadend прстиња се користи за да се зацврсти за мртви завршува електрични кабли изолирани проводници
Главни карактеристики:

1. Тензија стеги задржи потребната сила на висок напон електрични антена кабел.

2. Опремени со пирсинг конектор изолација, кој го елиминира настани краток спој.

4. Тензиите клешта има проблеми докажале, со што се намалува ризикот од оштетување поради ветрот движење и вибрации.

5. менгеме Тензиите се намали електрични стрес.

6. Во согласност со минимална кршење не оптоварување (MBFL) на кабелот, кои треба да ги задржи и до 95% од кршење оптоварување за тоа.

7. Вирус стеги се изработени од

Отпорни на корозија тело од легура на алуминиум
Фрост, топла и УВ-зраци отпорна пластика
Галванизиран челик напрсток
нерѓосувачки челик со кауција

Аналози: DN-35 RPI, DN-70 RPI, DN-120 RPI, SO255

Среден напон надземни линија напон стеги Jera е поминаа клучен тест како нас: температура УВ стареење тест, тестови корозија стареење, крајниот тест затегнувачка цврстина.

Добредојдовте да контактирате со нас да имаат повеќе детали за кабел сидро прстиња.

Jera нуди поголемиот дел Завршено палета на производи на електричен прибор за OHL надземни водови.

:

WhatsApp Онлајн Chat!