Fiber Optic Дистрибуција додатоци

оптички компоненти Jera се развиени за да се подобри ефикасноста, сигурноста, заштеда на трошоците и одржување на сите комуникациска мрежа.

Jera линија нуди широк спектар на комуникациски производи на модерните оптички технологии кои се применуваат со различни оптички кабли, како и сите диелектрични самохрани кабли (ADSS), оптички влакна, nonconductive, стој (OFNR), оптички влакна, проводници (OFC ), оптички влакна, nonconductive (од N), оптички влакна кабел со челик или FRP гласник (слика 8-оптички кабел), зависници кабли.

Ние успешно интегрирани нашите компоненти и решенија во интегрирана мрежа на податоци и податоци центри оптички влакна; FTTx, FTTH, FTTB решенија; EPON, GPON, BPON проекти; меѓународни телекомуникациски GSM, WiFi (телекомуникациски) проекти.

Палета на производи за оптички влакна дистрибуција вклучува:

* Пасивна оптичка мрежа (PON) компоненти
* оптички кабел додатоци

Ние ги доставуваме нашите клиенти со пакет сигурни оптички производи да се задоволат различните потреби и очекувања со квалитетот на производите испорачани на време и фер цена.

А широк спектар на пасивна оптичка мрежа (PON) компоненти и оптички кабел додатоци како што се оптички влакна сплетка Затворачи (FOSC), оптички Дистрибуција кутија (FDB) Оптички разделник (ODF), оптички дистрибуција поени (ODP), оптички Дистрибуција Sockets , лице Плоча, Fiber Optic печкордите, оптички кабел, оптички адаптер, конектор за оптички влакна, Саладин Појачала, заштита ракави, оптички кабел тензија или закотвување прстиња, суспензија стеги, капка жица менгеме, оптички пол загради, завртки, окови , turnbuckles и други приклучоци и кабли. Сите опсег целосно ќе ги задоволи побарувачката на нашите клиенти во текот на изградбата на оптички влакна кабелска мрежа.

Сите од нив биле тестирани во согласност со националните стандарди.

Некои производи што ќе се продаваат можат да бидат различни на нашата, но ние сме подготвени да се подобри нашата палета на оптички кабел додатоци или лансирање на нови модели (ОЕМ) во согласност со вашето барање и пазарот на животната средина.

123456Следна> >> Страница 1/12

:

WhatsApp Онлајн Chat!