Сидро стеги за слика-8 кабли

Тензиите прстиња дизајниран да се зацврсти фигура-8 оптички кабел од различни дијаметри и видовите амбасадори. Сите прстиња се само-прилагодување. Потребна механичка сила и менгеме на кабел постигнува со клинови и конусна телото на менгеме.

Сите надземни оптички тензија Jera е стеги за 8 Тип на кабел поделени на 2 групи, зависи од видот на гласник

* Закотвување стеги за слика-8 кабли со челик гласник
* закотвување стеги за слика-8 кабли со диелектрична гласник
Секој вид гласник бараат одреден тип клинови и тело материјал. Најчесто за FRP, кевлар гласник ние користат пластични клинови и телото на стегач, со оглед на тоа за метал Messenger се користат Цинк забите и алуминиум тело материјал. Општо земено, оптички кабел со челик гласник бараат повисоки механички оптеретувања, и тоа целосно обезбедена со висока цврстина алуминиумски материјали кои се применуваат во сидро прстиња. Флексибилни нерѓосувачки челик кауција е типичен.

Нашите тензии клин стеги не се намали кабел јакни и гаранција за долг период на користење.

Оние кабел фитинзи оптички влакна може да се примени на ќорсокак, двојно мртви завршува или двојно закотвување кабел правци.

ADSS сидро прстиња се направени од

* Флексибилни нерѓосувачки челик кауција
* стаклени влакна засилен, УВ отпорни пластични тело и клинови

кауција од нерѓосувачки челик овозможува инсталации на стеги од пол-загради, куки.

Сите собранија помина тестовите за издржливост, работење искуство со температури кои се движат од -60 ° C до + 60 ° C, тест, тест возење на велосипед температура, стареењето тест, тест отпорност на корозија и др

12Следна> >> Страна 1/2

:

Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете клучни