Долу доведе прстиња

Долу доведе прстиња дизајниран да се фиксира оптички кабел на различни дијаметри, на столбови, кули, кога одредување водечки пат или се потребни до водечки правци. Обично ова оптички влакна додаток инсталиран со кабли за пренос на спојува 1-2 метри. Постојат два главни типа на оваа антена пад хардвер:

* Одредување доведе клешта за столбови
* Down доведе клешта за кули
Сите овие кабелски прибор посветена да се фиксира ADSS, OPGW и други капка округли кабли со оптички влакна. Помага да се избегне лизгање, тресење, и загуби од кабелот за време на користење на времето и ветерот услови.

Долу доведе стеги се изработени од нерѓосувачки челик материјали, алуминиум, термопластични. Тоа осигурува висока отпорност на корозија и гаранција за долг период на користење.

Jera нуди сите кабелски зглобовите и додатоци, кои се потребни за изградба на надземни мрежа: пол загради, пол ленти, од нерѓосувачки челик бенд и токи, куки, turnbuckles, окови, спирала вибрации амортизери, кабел за складирање гасена, паралелно жлебот конектори.

Сите собранија помина тестовите за издржливост, работење искуство со температури кои се движат од -60 ° C до + 60 ° C, тест, тест возење на велосипед температура, стареењето тест, тест отпорност на корозија и др

:

Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете камион