вибрации амортизери

придушувач на вибрации наменета за контрола на висока фреквенција Aeolian вибрации на далноводите. Вибрации амортизери може да се користи со оптички земјата жици (OPGW), сите диелектрични самохрани (ADSS) кабли.

Ветер индуцирана вибрации создава нерамнотежа, што предизвикува замор на кабел во закотвени места на диригент, во близина прилог хардвер како тензија суспензија стеги, и времетраењето животот на ADSS, OPGW кабел е многу кратко.

Кога е поставен придушувач на вибрации, тоа ќе биде залудно трошење на енергијата на Aeolian вибрации, само по себе.

Jera линија фитинзи е истражуван најспецифичните и најдобрите искуства во губење на Aeolian вибрации, со вклучување на следните вибрации амортизери во нашата палета на производи:

Stockbridge вибрациите амортизерите
спирала придушувач на вибрации
на големини и геометријата на амортизери влијае на количината на енергија што ќе потроши против Aeolian вибрации. Придушувач на вибрации ќе биде избран во согласност со специфичните барања на опсегот и диригент.

Вибрации придушувачи се направени од нерѓосувачки челик материјали, алуминиум, термопластични, челик. Тоа осигурува висока отпорност на корозија и гаранција за долг период на користење.

Jera нуди сите кабелски зглобовите и додатоци, кои се потребни за изградба на надземни мрежа: пол загради, пол ленти, од нерѓосувачки челик бенд и токи, куки, turnbuckles, окови, спирала вибрации амортизери, кабел за складирање гасена, паралелно жлебот конектори.

Сите собранија помина тестовите за издржливост, работење искуство со температури кои се движат од -60 ° C до + 60 ° C, тест, тест возење на велосипед температура, стареењето тест, тест отпорност на корозија и др

:

Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете авион