Фитинзи спирален линија

Решенија Jera за ADSS и OPGW кабли се развиени за подобрување на сигурноста, перформанси, заштеда на трошоците на сите дистрибуција на електрична енергија мрежа.
Jera нуди предизолирани човек фитинзи за голи и изолирани надземни кабли за алуминиум и бакар системи за секторот за дистрибуција на електрична енергија ВН и за железнички мрежи. Спирален опрема се користи и во надземни телекомуникациски мрежи да ADSS и OPGW зафат кабли со оптички влакна.

Jera палета на производи на настапувано линија производи вклучуваат: ќорсокак човек костец, суспензија костец, од страна на односи, двојни врски, изолатор врвот врски, оклоп прачки, со полно тензија сплетени, за алуминиум, бакар, поцинковани или врз основа проводници.
Костец наменети за закотвување надземни електрични водови, улично осветлување, копнен транспорт, елементи за изградба и конструкции кои обезбедуваат денешната најефективниот метод за обезбедување на човек влакно. Оваа уникатна, едно парче ќорсокак е уредни изглед и без завртки или висок стрес држи уреди. костец човек жица ќорсокакот беше првиот да им понуди на кабелски јамка, функција која им нуди повеќе издржливост, полесно за затегнување и прилагодливост на повеќе guying. GUY-зафат мртви краеви се направени од ист материјал како нишка на кој тие се применуваат. Тие треба да се користи на хардвер кој ќе се одржи во фиксна позиција. линија монтирање на надземни не треба да им биде дозволено да се ротира и се врти околу оската на влакно. Тие не треба да се користат како алатки вклучувајќи дојде-alongs, извлекувајќи во костец, итн

Сите од нив биле тестирани во соработка со електрична енергија и телекомуникации, со цел да ги задоволи локалните прописи и национални стандарди на нашите клиенти.

Секој ден ние - Jera се подобрување на нашата галантерија е да се постигне со новите предизвици на глобалната електрична и мрежа на пазарот дистрибуција.
Ние се фокусира на квалитетот и за извршените решенија за нашите клиенти.
Добредојдовте да не контактирате

12Следна> >> Страна 1/2

:

Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете срце

WhatsApp Online Chat !