Влакно човек костец

Формирана жица ќорсокак човек-костец беа развиени за да се потпора на жица влакно за време на инсталацијата на едно дрво пол поврзани со дистрибуција на изградба, или бетон кула, што се аналогни на класичната клин ќорсокак стеги влакно.
Strand човек костец направени од галванизиран челик, ASTM A475 стандард на жица.
Гај зафат мртви завршува не бара никакви посебни алатки за инсталација и може да се монтира на жица влакно јаже, директно. Големина влакно Гај жица е оценет да се одржат повеќе од отценети кршење сила на човек блокираа овој стигне со посебен облик жица и конфигурација на deadend зафат и песок и лепак прскање.
Други наречен Big Стисок или Гај жица влакно ќорсокак производ е широко распространет во светот и се во согласност со сите потребни услови на оптоварување на притисок и издржливост на дистрибутивната мрежа во двете области: телекомуникациски со оптички влакна ADSS кабли и дистрибуција на електрична енергија со ABC, AAAC, ACSR , ACSS, голи и покриени проводници
Jera настапувано производна линија е способен да се прилагоди формирана жица кула човек deadend во согласност со спецификација на клиентите влакно.
Сите наши Дистрибуција-Grip ќорсокак биле тестирани во соработка со комуналните претпријатија за електрична енергија и телекомуникации, со цел да ги задоволи барањата на нашите клиенти.
Jera спирален има полн спектар на опрема за тестирање за да продолжите на тест тип на heliformed мртви краеви од настапувано човек држач за челик заглавувам жица опсег.
Ние се фокусира на квалитет и комплетен спектар на челик формирана костец, која вклучува: ќорсокак човек костец, Strand човек костец, суспензија костец, од страна на односи, двојни врски, изолатор врвот врски, оклоп прачки, со полно тензија сплетени, thimbles, пол фитинзи (сидро окови, топката око), контрола на движењето амортизерите итн
Секој ден сме подобрување на нашите производи за да се постигне со новите предизвици на глобалната мрежа дистрибуција на електрична и пазар.
Добредојдовте да контактирате со нас!

:

WhatsApp Онлајн Chat!