Нерѓосувачки челик Bandings

Ленти или мускулест производи и прибор се развиени за да пакет елементи заедно, да се закачите на индустриски делови на половите. Искривувањето систем е множество на прицврстување материјали и специјални механизми за зацврстување изработени од нерѓосувачки челик или челик, покриени со специјални материјали, гас, нафта и рударската индустрија, одредување знаци на далноводот.

Поради предности како продолжен животен век; исклучително лесен и удобен во употреба, безбедно и цврсто се поврзани, мускулест опрема може да се примени многу широко: во електрична прицврстување решенија, во изградба на дистрибуција на електрична енергија линии: нисконапонски и високонапонски ABC линии, далекуводи, телекомуникациски линии, изградба на отворено пасивни оптички мрежи, улица или сообраќајни знаци и видео камери, цевки и други пол хардвер, морски и железнички транспорт.

На пример, основниот пакет на плоскости додатоци за да се фиксира додатоци LV-ABC до пол вклучува.:

* Нерѓосувачки челик бенд
* Алатката за затегнување бенд
* токи или клипови
Дизајнот на плоскости клипови и токи исклучи купување завртки, навртки и подлошки, клучеви од различни големини.

Инсталацијата е многу едноставна

* Намалување на рака од нерѓосувачки челик со потребната должина на рака алатка линии
* Ставете ги на неа бравата од нерѓосувачки челик
* Поправи на рака со движење на тркалцето на рака ленти алатка (или прескокнувачко), потоа се сече на бендот.
Челик мускулест е најсилниот начин за обезбедување со тешки товари, кога одредување предмети задржува висока затегнувачка цврстина. Jera "ленти производи се достапни во различни големини за да им помогне на вашиот мускулест потреби.

Добредојдовте да контактирате со нас да имаат повеќе детали.

12Следна> >> Страна 1/2

:

WhatsApp Онлајн Chat!