плоскости алатки

Рака линии алатка, други се нарекува бендот алатка се користат во прицврстување решенија со бендот мускулест и токи да се закачите на индустриска опрема, закотвување и склопови суспензија и други уреди на столбови со LV, HV ABC кабелски приклучоци, со оптички влакна кабелски прибор за изградба на пасивни оптички мрежи, морски и железнички транспорт, рударството, нафта и гас индустрии, одредување пее на далноводот.

Плоскости алатки се направени од висока јачина умре излиени, железо хардвер е фалсификувана. Алатката за мускулест има чувствувате отпорност на корозија 'рѓа, и проблеми докажале дизајн кој строго стегната бендот и токи. нож сече задржува многу на сечење циклуси и гарантира долг период употреба на алатка.

Операциите на сечење, напнатост, ленти може да се направи со тензија спин рачка, пролет натоварено gripper и машина. За да ја завршите инсталацијата: постои само една алатка е потребно. Плоскости алатка е погодна за нерѓосувачки челик бендови ширина од 1/4 "3/4". Максимална дебелина на монтиран челик бенд е 0.030 "

Jera произведува жица спектар на мускулест алатки:

* Тркала тип алатка за работа со бендот мускулест
* Ratchet вид алатка за работа со бендот мускулест
* Вратоврска алатка за работа со најлон кабелски врски
* пиштол кабел вратоврска алатка за работа со нерѓосувачки челик кабелски врски
на пр., Основниот пакет на плоскости додатоци за фиксира линија хардвер Поле вклучува:
* нерѓосувачки челик бенд
* плоскости алатка
* токи

инсталација:

* Намалување на рака од нерѓосувачки челик со потребната должина на плоскости алатка
* Ставете ги на неа бравата од нерѓосувачки челик
* Поправи го каишот со поместување алатка тркала рака ленти, а потоа се сече на бендот.
Jera произведува целиот сет на плоскости додатоци, со цел да им понуди на повеќето Завршено решение за вас во додатоци индустриска опрема.

:

WhatsApp Онлајн Chat!