Баклс Т-тип

Нерѓосувачки челик клип Т-тип, што се користи со многу видови на бендот Jera, за приложување надземни линија опрема на половите. Текот врска со добра механичка сила постигне со посебен облик на бравата. Обично решение се користи во електрични кабли фитинзи, оптички влакна кабелски прибор за изградба на пасивни оптички мрежи, морски и железнички транспорт, рударството, нафта и гас индустрии, одредување пее на далноводот.
Т-тип токи има повеќе дебелина на материјалот од L-тип токи, а се наменети за употреба во висок напон сила врски и линкови.
Токи Т-тип докажа квалитетот од страна на нашите клиенти.
Jera 'токи нерѓосувачки челик се достапни во различни големини за да им помогне на вашиот мускулест потребите на обезбедувањето со тешки товари.
Оценки Ширина
202, 304, 316 1/4 "- 6,4 mm
3/8" - 9,5 мм
1/2 "- 12,7 mm
5/8" - 16,0 mm
3/4 "- 19,0 mm
компанијата логото и нерѓосувачки челик тип тока можат да бидат означени на себе бравата.
Сите додатоци мускулест помина тестот операцијата искуство со температури кои се движат од -50 ° C до + 60 ° C стареењето тест, тест отпорност на корозија, IP тест итн
Добредојдовте да контактирате со нас да имаат повеќе детали.
Примена:
• Намалување на рака од нерѓосувачки челик со потребната должина на рака алатка линии
• Ставете го тока нерѓосувачки челик
• Фиксирајте го каишот со поместување алатка тркала рака ленти, а потоа се сече на бендот.
Jera токи се достапни одделно или заедно во собранието со нерѓосувачки челик бенд, лента за на плоскости алатка.

:

WhatsApp Онлајн Chat!