Нерѓосувачки челик ленти SUS 201

Информација за продуктот:

ленти од нерѓосувачки челик може да гарантира подолг животен век; и ставањето под значително механички оптеретувања. Минимален кршење оптоварување е исто така различни зависи од одделение на челик.

Jera "нерѓосувачки челик ленти се достапни во различни големини за да им помогне на вашиот мускулест потребите на обезбедувањето со тешки товари.

Technical specification:

 

 оценкиширинадебелина Должина на ролна, m
201202

304

316

409

1/4 "- 6,4 mm0.015 "- 0,40 mm30,50
3/8 "- 9,5 мм0.020 "- 0,50 mm
1/2 "- 12,7 mm0.025 "- 0,64 mm
5/8 "- 16,0 mm0.028 "- 0,70 mm
3/4 "- 19,0 mm0.030 "- 0,75 mm

детали за производот

Тагови производ

Мускулест нерѓосувачки челик има различни големини, најчести се:

• ширина од 6,4 до 20 mm

• дебелина од 0,4 до 0,75 мм

• должина од 30,5 метри до 50 метри

методи за пакување се

• во картонски ролна

• пластична фармацевт со рачка за носење

Лого и нерѓосувачки челик тип бенд може да бидат означени на самата група

. На пример, основниот пакет на плоскости додатоци за да се фиксира надземни оптички кабел додатоци за пол вклучува:

• Нерѓосувачки челик бенд

• Алатот за затегнување бенд

• Buckles or clips

инсталација:

• Cut the рака од нерѓосувачки челик со должина потреба од рака алатка линии

• Ставете ја бравата од нерѓосувачки челик

• Фиксирајте го каишот со поместување алатка тркала рака ленти, а потоа се сече на бендот.

Jera "нерѓосувачки челик ленти се достапни во различни големини за да им помогне на вашиот мускулест потребите на обезбедувањето со тешки товари.

 

 
 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете ѕвезда

  Поврзани производи

  :

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете автомобили

  WhatsApp Online Chat !