Суспензија менгеме D8

Информација за продуктот:

ADSS суспензија менгеме D8 наменета за суспензија круг ADSS оптички кабел или намали жица кабел во FTTX изградба. ADSS суспензија менгеме D8 е диелектрик и применети отворено на патишта со агли <20 и кратки протега до 100 mm.

Диелектрична ADSS суспензија менгеме е многу лесен за инсталација, и тоа не бара дополнителни алатки. Овој тип на ADSS суспензија стегачот ни рачен прилагодени пластични јамка овозможува едноставна инсталација на крос-рака или суспензија голема заграда и FTTH куки, како и.

Суспензија менгеме D8 има неопренови ракавите за кабел дијаметар 8-12 мм и 12-16 mm, што ги опфаќа повеќето популарни се движи на ADSS надземни кабли. Ракавот обезбеди одлична придржување со кабел и се осигура сигурна фиксација и времетраење.

 

Техничка спецификација:

 

кодови на производите

кабел големина, mm

MBL, kN

Тежина, kg

D8

8-12

1,5

0,12

D12

13-16

1,5

0,12

 

Материјали: УВ отпорни термопластични, PVC.

Аналози: DS8-12, DS8, DS8 / 12

ADSS суспензија стегачот и FTTH кабел додатоци се достапни одделно или заедно како собранието. прстиња суспензија ADSS пластични Jera е биле тестирани и заверена со цел да ги задоволи барањата на нашите клиенти.

Ние се фокусира на квалитет и комплетен спектар на на ADSS кабел прстиња, која вклучува: ADSS тензии менгеме, крос-оружје, напнатост и суспензија голема заграда, престанок кутии, куќишта со оптички влакна сплетка и други кабелски прибор за оптички влакна.

Добредојдовте да не контактирате


детали за производот

Тагови производ
  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    :

    WhatsApp Онлајн Chat!