Суспензија менгеме ES-1500

Информација за продуктот:

Оваа клешта е дизајниран да се закачите на LV-ABC линии со изолирана неутрална гласник на кули столбови или ѕидови, за агли до 30 ° кон пол-позицијата и до 50 ° далеку од пол. Подвижен линк овозможува на универзална движење на телото на менгеме. ES-1500 за ABC мрежа, како и под-мрежа.

Оваа суспензија менгеме е формат на едно парче, помага linesmen со бесење неутрална гласник во отворена положба. ES-1500 овозможува брза инсталација со заклучување прилагодливи клип стисок и покрај различни големини кабел.

ES-1500 се испорачува со алуминиумски држач, кој им овозможува лесен инсталации со LV ABC куки, кабел, завртки и нерѓосувачки челик за околу рака од 20 × 0,7 mm. Суспензија собранието ES-1500 е на располагање или одделно. Toolfree инсталација обезбедува тоа е универзалност.

Материјали: отпорни на корозија алуминиум дел, висока механичка и климатски отпор термопластични материјали.

Аналози: PS 1500 + LM25-95

 

типкабел големина, mm2MBL, kNТежина. килограмматеријалABC линија
ES-1500 (PL)10-9590.180пластика

детали за производот

Тагови производ


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете куќа

  Поврзани производи

  :

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете куќа

  WhatsApp Online Chat !