LV ABC кабел суспензија стегачот ES-1500

Информација за продуктот:

LV ABC кабел суспензија менгеме ES-1500 со цел да се закачите на LV-ABC линии со изолирана неутрална гласник на кули столбови или ѕидови, за агли до 30 ° кон пол-позицијата и до 50 ° далеку од пол.

 

Клучни карактеристики:

1. Движно линк овозможува на универзална движење на телото на менгеме. ES-1500 за ABC мрежа, како и под-мрежа.

2. Едно парче формат, им помага linesmen со бесење неутрална гласник во отворена положба.

3. ES-1500 овозможува брза инсталација со заклучување прилагодливи клип стисок и покрај различни големини кабел.

4. ES-1500 се испорачува со алуминиум суспензија Држач за ES-1500 , која овозможува лесно инсталации со LV ABC куки, pigtails, завртки и нерѓосувачки челик каишот од 20 × 0,7 mm.

Суспензија собранието ES-1500 е на располагање или одделно.

5. Toolfree инсталација обезбедува тоа е универзалност.

5. Материјал: алуминиум дел отпорен на корозија, висока механичка и климатски отпор термопластични материјали.

Аналози: PS 1500 + LM25-95

 

Техничка спецификација:

 

Код на производот кабел големина, mm2 MBL, kN Тежина. килограм
ES-1500 (PL) 10-95 9 0.180

детали за производот

Тагови производ


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    :

    WhatsApp Онлајн Chat!