Adapter Fiber Optic SC

Informacioni i produktit:

Fibra optike përshtatës SC, i quajtur edhe bashkues, i projektuar për të lidhur kabllot fibër optike ose lidhje fibra optike me standarde SC lidhësit (meshkuj) midis dy rrjeteve fibër optike FTTH. Me lidh dy lidhje, adapters optike lejojë dritën që do të transmetohet në shumicën e humbjeve të ulëta.

Fiber Optic Adapters SC janë singlemode, tipi Simplex. Fiber Adapters SC mund të lidhni kabllot singlemode bashku ku secili kabllor ka një fije.

teknik Specifikim:

Adapter Type

Lloji polake

Ngjyrë

Pikat Fiber

Mode Fiber

Futje humbje (IL)

Temperatura të punës

SC / UPC

UPC

blu

simplex

singlemode

≤0.2dB

-30 ~ 70 ° C

SC / APC

APC

e gjelbër


Detail Product

Produkt Tags

Adapter SC mund të furnizohet ose veçmas ose së bashku si kuvendit me produkte të tjera të nevojshme zgjidhje FTTH dhe pajisje kabllore që janë në rangun Jera FTTH produktit. Të tilla si kuti spliter shpërndarjes ,fibër optike patch panel ,fibra optike mbylljet ngjitur ,patchcords fibra optike ,fibra optike pigta il, kabllo FTTH me clamps dhe kllapa.

Të gjitha kuvendet kaluar testet elastik, eksperienca operacioni me temperatura që variojnë nga - 30 ° C deri në 70 ° C provë, temperatura provë çiklizmit, provë plakje, korrozioni provë rezistencës etj

  • Paraardhëse
  • Next:

  • Related Products

    WhatsApp Online Chat!