dampers dridhje

Avullues me zhytje të dizajnuara për të kontrolluar frekuencë të lartë dridhje Aeolian e linjave të transmetimit. dampers dridhje mund të përdoret me tela optike tokësore (OPGW), të gjitha të vetë-mbështetës (ADSS) kabllot dielektrike.

Wind-nxiti dridhje krijon një çekuilibër, e cila shkakton një lodhje të kabllit në vende të ankoruara të dirigjentit, pranë hardware bashkangjitur si clamps pezullimit tension, dhe jetën kohëzgjatja e ADSS, kabllor OPGW është shumë e shkurtër.

Kur flutur dridhje është instaluar, ajo do të humbim energjinë e vibrimit Aeolian, në vetvete.

pajisje Jera linjës ka hulumtuar përvojën më të veçantë dhe më të mirë në gërryes e vibrimit Aeolian, duke përfshirë dampers mëposhtme Vibration në gamën tonë të produktit:

Stockbridge dridhje flutur
dridhje Spiral flutur
Madhësive dhe gjeometria e dampers ndikojnë në sasinë e energjisë që do të mbeturinave kundër dridhje Aeolian. Vibration flutur do të zgjidhen në bazë të kërkesave specifike hapësirë dhe dirigjent.

dampers dridhje janë bërë e materialeve çelik inox, alumin, termoplastik, çeliku. Kjo siguron një rezistencë të lartë korrozioni dhe të garantojë periudhën e gjatë të përdorimit.

Jera ofron të gjitha nyjeve kabllo dhe pajisje, të cilat nevojiten në ndërtimin e rrjetit të transmisionit lart: kllapa pol, banding pol, band çelik dhe kopset, grepa, turnbuckles, pranga, dampers spirale dridhje, cable plogët magazinimit, lidhje paralele brazdë.

Të gjitha kuvendet kaluar testet elastik, përvojë operacion me temperatura që variojnë nga -60 ° C deri në +60 ° C testit, temperatura provë çiklizmit, provë plakje, korrozioni provë rezistencës etj

:

Enquiry TANI
  • * CAPTCHA: Ju lutemi zgjidhni Tree